trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulanlar
Parça eşya taşıma nakliye Sigortası Yapılması zorunlumumdur?

Parça eşya taşıma nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi parça eşya taşıma veya malzeme nakliyesi esnasında değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir, (antika, veya elektronik cihazlar GB.). Fakat şehirler arası parça eşya nakliyatta nakliyat sigortası yapılmalıdır.

Depolama Sigortası Yapılması zorunlumumdur?

Evet kesinlikle depolama sigortası yapılması zorunludur. Çünkü eşyalarınızın uzun bir süre depolarda kalacağını hesaba katacak olursak her türlü tedbir için sigortasının yapılması gereklidir.

Parça eşya taşıma nakliye firmaları arasında büyük fiyat farkları var ? bu normal mi ? Nedenleri nelerdir?

Her sektörde olduğu gibi parça eşya nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor ama kesinlikle ucuz firmaları tercih etmeyiniz. Çünkü masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra bir fark alıyorlar. KDV’si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız vs. gibi mazeret uyduruyorlar. Diğer bir faktörde vasıfsız eleman çalıştırmaktadırlar.

Neden bu kadar fiyat değişikliği var?

Örneğin: İstanbul’daki parça eşya nakliyat firmaları Kayseri’deki parça eşya nakliyat firmalarından daha ucuz küçük şehirlerde ki parça eşya firmalarda İstanbul’daki parça eşya firmalardan daha ucuz olabiliyor. Bir de şuna dikkat edilmelidir ki her pahalı taşıyan parça eşya nakliye şirketi kaliteli parça eşya nakliyat firması olduğu anlamına gelmez. Önemli olan taşıyıcı şirketin hangi standartlarda taşıma yaptığıdır. Genellikle her firma kaliteli olduğunu iddia eder. Unutmayalım ki her şey ayrıntılarda gizlidir Birde firmanın yaptığı ambalajlama malzemeleri çok önemlidir.
Parça eşya taşıma

Parça eşya nakliyat firmasıyla anlaştım peki ben bir şey toplayacak mıyım?

Parça eşya nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır. Ekonomik çalkantılar içerisinde olan ülkemizde maddiyatını düşünen müşterimizin istediği tarzda da taşıma yapabiliyoruz. Fakat tam teşekkürlü anlaştıysanız sadece özel eşyalarınızı toplamanız iyi olur.

Whatsapp
Parça Eşya Taşıma
Parça Eşya Taşıma
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?